Co to są frazy kluczowe i wyniki wyszukiwania

Zdarza się, że rozmawiając z Klientami, którzy dotychczas nie mieli do czynienia z pozycjonowaniem musimy wyjaśnić najpierw co to są frazy kluczowe i o co właściwie chodzi z tymi wynikami wyszukiwania. Otóż, frazy kluczowe lub też słowa kluczowe to po prostu tekst, który Internauci wpisują w okno wyszukiwarki Google np. szafy na wymiar Wrocław, dobry fryzjer Katowice, polecane biuro rachunkowe Poznań, koszula w kratę itd. Wyniki wyszukiwania to ułożone w określonej kolejności strony wyświetlane przez wyszukiwarkę po wpisaniu tych słów kluczowych.

Pozycjonowanie polega właśnie na poprawianiu pozycji strony w wynikach wyszukiwania na wybrane frazy (czy też słowa) kluczowe. Można powiedzieć, że odpowiedni dobór słów kluczowych oraz wypozycjonowanie strony na nie to klucz do sukcesu firmy. Dlatego istotne jest, aby przed zawarciem umowy po pozycjonowanie, “wczuć się w klienta” i zastanowić: co wpisałby w okno wyszukiwarki poszukując Państwa strony lub produktów?

Asortyment niektórych firm jest adresowany do specjalistów, dlatego można pokusić się o użycie bardziej specjalistycznego nazewnictwa branżowego lub też nazw produktów, producentów. W przypadku innych firm, Klienci będą szukali produktów danego rodzaju. Mogą także poszukiwać określonego wykonawcy, usługodawcy. Aby pozycjonowanie przyniosło efekt w postaci zwiększenia ilości Klientów, należy odpowiednio dobrać frazy kluczowe i obserwować czy ich pozycjonowanie przynosi zamierzony efekt. Jeśli nie, należy zastanowić się nad ich modyfikacją. Przy czym nie można zakładać, że wszyscy Klienci mają podobny sposób myślenia i wpisują taką samą treść. Chętnie przeprowadzimy analizy, które mogą pomóc Państwu w podjęciu właściwej decyzji co do odpowiedniego doboru słów kluczowych.

Wiedząc już czym jest pozycjonowanie oraz jakie frazy chcemy pozycjonować, należy zastanowić się nad wyborem sposobu rozliczenia – tzn. pozycjonowaniem w opłacie za efekty (tzw. TOP-10), czy też w stałej opłacie zryczałtowanej, która jest niższa i na pewno korzystniejsza w przypadku dłuższej, stałej współpracy, ale takie jest też założenie pozycjonowania, które jest stałą pracą nad stroną. Ale o tym w osobnym artykule…

Aby zapoznać się z naszą ofertą, zapraszamy do kontaktu.